január 26 2018 0Komentár

„ĎAKUJEME“ je NAJVÄČŠIA ODMENA!

Nedá nám nenapísať… 
Cez víkend sme mali SAR DA výročnú schôdzu, kde sme bilancovali, tešili sa z úspechov, plánovali rok 2018, preberali sme nové ciele, ako to už na schôdzach chodieva.
Asi osud chcel, že našu schôdzu neplánovane na chvíľku navštívila rodina, ktorej sme začiatkom roka pomáhali hľadať strateného starého otca. K niekoľkodňovému pátraniu sa pripojili aj dobrovoľníci, priatelia, známi , všeci robili čo mohli no nezvestného pána sa podarilo nájsť až po siedmych dňoch, bohužiaľ neskoro… Napriek tomu, napriek ťažkému obdobiu, ktoré rodina prežívala, pohrebu, tomu, že sa nám už poďakovali mnohokrát, prišli osobne aj s deťmi, a hľadali spôsob ako sa odvďačiť.
Bolo pre nás ťažké vôbec pochopiť, ako niekto môže byť tak neuveriteľne vďačný len za to, že sme prišli pomôcť. Život sme bohužiaľ nikomu nezachránili.
Bol to moment, kedy si človek uvedomí aké neuveriteľne silné dokáže byť úprimné „ďakujeme“. A že aj to, že prídeme a snažíme sa pomôcť môže pre rodinu znamenať naozaj veľa. Roky strávené výcvikom psov, náročné tréningy, skúšky, či absolvované kurzy, prednášky, semináre s cieľom byť pripravení pomôcť tomu, kto to bude potrebovať stoja za toto jediné slovo.
Na chvíľu sme zostali naozaj ochromení, úplne dojatí , že v takomto ťažkom období rodina myslí na to, ako sa odvďačiť nám, dobrovoľníkom. Asi žiadne oko nezostalo suché. Zrazu nebolo treba na schôdzi opakovať a vysvetľovať ciele organizácie, motivovať nových členov. Všetko bolo úplne jasné, všetko dávalo zmysel… Viac ako nám dala táto úžasná rodina svojou návštevou sme dostať nemohli. Niet mocnejšej motivácie pre ľudí, ktorí chcú pomáhať, ako je „ĎAKUJEME“…

Ešte raz ďakujeme všetkým kolegom dobrovoľným kynológom záchranárom z DOG ACADEMY či BKZB, všetkým ľuďom, ktorí pomáhali pri týchto pátracích akciách a preposielame im toto poďakovanie a zážitok so stretnutia s úžasnými ľuďmi – patrí aj vám:)

sarda